0252 212 22 62

[email protected]

Orhaniye Mh. 157. Sk. No:34

Mentese / MUĞLA

Üye Girişi

Üye Bilgi Ekranı

S.S. Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çay, Menteşe’nin Akkaya Mahallesine yapılacak Küçük Sanayi Sitesi projesinin ilk etabı için tüm çalışmaların tamamlandığını ve TOKİ’den ihale tarihi beklendiğini açıkladı. 

S.S. Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çay yaptığı yazılı açıklamada,  ‘’Küçük Sanayi Sitesi projesinin 1. etabın ihalesi ile ilgili kooperatifimizce yapılması gereken tüm çalışmaları TOKİ’ye gönderdik. Ancak yüzyılın en büyük depremini yaşadığımız şu günlerde TOKİ’nin tüm yoğunluğunu bu bölgeye aktardığını görmekteyiz. Zor günler geçirdiğimiz şu günlerde el birliğiyle bu olayında üstesinden geleceğiz, kimsenin kuşkusu olmasın.  Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.  Bu nedenle etap etap gerçekleştireceğimiz Sanayi sitesi projemizin 1.etabı için TOKİ’den ihale tarihi bekliyoruz ‘’

Şimdiye kadar neler yapıldı? 

*Yapılacak olan sanayi sitesine içme suyu konusunda MUSKİ ile yapılacak terfi hatları, artezyen kuyuları ve su depoları konusunda teknik detaylar tamamlandı.

*Sanayi sitesinin elektrik altyapısı ile ilgili trafo yerleri ve ihtiyaç olacak elektrik gücü için teknik çalışmalar ADM ile tamamlandı.

*154 hektarlık sahanın zemin etüd çalışmaları ve yolların açılması işleri % 60 oranında tamamlandı, kalan bölgeler için çalışmalar hızla devam ediyor.

*Yaklaşık 300 bin m2 kapalı alana sahip Sanayi Sitesinde tamamı bitirilmiş olan mimari vaziyet projesine istinaden, alt yapı projeleri ve ilk iki etabın tüm proje çalışmaları tamamlandı.