0252 212 22 62

[email protected]

Orhaniye Mh. 157. Sk. No:34

Mentese / MUĞLA

Üye Girişi

Üye Bilgi Ekranı


BAŞKAN AYHAN ÇAY, YÖNETİM KURULU ÜYELERİ SELİM AVCI VE ŞERİF ALİ ÜNSAL
Muğla esnafı, aziz milletimize daha iyi hizmet amacıyla 3 yıl önce bir araya gelerek Sınırlı Sorumlu Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’ni kurdu.
Orhaniye Mahallesi, 122. Sokak No: 1/7 Menteşe /MUĞLA adresinde kurulan, 01/03/2016 tarihinde tescili yapılan 970 üyeli kooperatifimizin Akkaya Mahallesi sınırları içerisinde kalan 154 hektarlık inşaat alanının 2/3 ‘ü Hazine ve Maliye, 1/3’ü şahıs arazilerinden oluşmaktadır.
Menteşe ve Muğla Büyükşehir belediyeleri ile yapılan görüşme ve çalışmalar sonucunda bahse konu arazinin 1/25000 Ölçekli Krokide yeri işaretlenerek tescili yapılmış, 1/5000’lik plandaki yeri kesinleşmiş, 1/1000 Ölçekli Haritalar Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulmuş ve yasal askı süreci tamamlanmıştır.
Hazine ve Maliye ye ait olan arazilerin TOKİ İdaresine devri için de yazışmalar yapılmıştır. Menteşe Belediyesi, Muğla Büyük Şehir Belediyesi ile İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü arasındaki yazışma süreci de çok olumlu bir şekilde geçmiştir.
Bu dönemlerde kooperatif yönetimi olarak; AK Parti Muğla Teşkilatı ve milletvekillerimiz ile birlikte Toplu Konut Kamu İdaresi Başkanı ile görüşerek Muğla’mızın Sanayi Sitesi’nin durumunu detaylıca izah ettik. Kasım 2019 itibariyle birlikte hareket ettiğimiz Muğla Ticaret ve Sanayi Odamızın eski başkanı ve iktidar milletvekillerimizin de yardımı ile halen çalışmasını yaptığımız arazimizle ilgili alt ölçekli planların Büyükşehir Belediye Meclisi’nce onaylanmasına müteakip TOKİ yönetimi ile görüştük ve TOKİ tarafından gönderilen protokol taslağı çerçevesinde yolumuza devam etmek istiyoruz.
Muğla Büyükşehir ve Menteşe belediyeleri ile Defterdarlık/Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasındaki bütün yazışmalar tamamlanmış, Hazine ve Maliye’ye ait arazilerin TOKİ İdaresi’ne devri geçtiğimiz haziran ayında gerçekleşmiştir. Toplu Konut Kamu İdaresi yetkilileri ile de Ankara /Merkez binasında 3 defa oturum yapılmış ve bilgi akışı sağlanmıştır.
Görüşmelerin nihayetinde TOKİ’nin, Sınırlı Sorumlu Muğla Küçük Sanayi Sitesi inşaatına başlaması noktasına gelinmiştir.
Sınırlı Sorumlu Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Ayhan ÇAY
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Video”][/siteorigin_widget]