0252 212 22 62

[email protected]

Orhaniye Mh. 157. Sk. No:34

Mentese / MUĞLA

Üye Girişi

Üye Bilgi Ekranı

PROTOKOL İMZALANDI

HABER MERKEZİ

Muğla Küçük Sanayi Sitesinin Menteşe’nin Akkaya Mahallesine yapılması ile ilgili S.S. Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesi Yönetimi ile TOKİ arasında protokol imzalandı.  

2016 yılında bir avuç insanın, hayalini kurarak yola çıktığı Küçük Sanayi sitesinin Menteşe ilçesindeki Akkaya Mahallesine yapılması ile ilgili S.S Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulunun uzun uğraşları sonucunda somut adım nihayet atıldı.

S.S Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çay, “ Muğla Ticaret ve Sanayi Odası aracılığıyla başladığımız yeni Sanayi Sitesinin kurulmasına ilişkin artık sona gelindi. Menteşe ilçemizdeki Akkaya Mahallesi içerisindeki çoğunluğu hazine arazisi olan 154 hektarlık alanla ilgili 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 Uygulama İmar Planı 2018 yılı sonunda kesinleşmişti. Ancak gerek 1/5000 ve gerekse 1/1000 Ölçekli planlarımız dahilinde şahıslara ait olan araziler için başlatılan 3194 Sayılı kanununun 18’nci madde uygulamasının altlığı olan çalışmalar Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılmış ve Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanlığınca 18’nci madde uygulaması hızlı bir şekilde yapıldı. İnşaat alanına tabela dikildi. TOKİ tarafından tarafımıza taslak bir protokol gönderildi. Kooperatifimizin belirlediği Uzman arkadaşlarımız protokol üzerinde çalışma yürüttü. Üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda protokolde değişiklikler istedik. Nihayet 2021 yılının son haftasında Ankara’ya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığına çağrıldık ve protokolümüzü imzaladık. Yapılan protokolün detaylarını önümüzdeki günlerde üyelerimizle paylaşacağız. Sanayi Sitesinin temeli 2022 yılının ilk altı aylık döneminde atılmasını bekliyoruz. ”

TEŞEKKÜR

S.S Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çay, “Bu projenin hayata geçmesinde bizleri her konuda destekleyen seçilmiş ve atanmış tüm bürokratlarımıza, Muğla için çok önemli bir projenin hayata geçmesinde bizleri her seferinde güler yüzüyle karşılayan TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a ve Devletimize ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum.” 

MALİ GENEL KURUL YAPILDI

S.S Muğla Ata Küçük Sanayi Sitesinin pandemi nedeniyle yapılamayan Mali Genel Kurulu MUTSO toplantı salonunda hafta sonu gerçekleşti. 2019-2020 yılı Mali Genel Kurul toplantısında divan başkanlığını Dursun Ceylan yaparken, Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çay görev süresince yaptığı çalışmaları üyelerine aktardı. Üye aidatlarının aynı şekilde kalması oy birliğiyle kabul edildi.